Meghatalmazott személy (QP)

2019. 01. 21. (13:48)

Több mint 165 országban jelen lévő gyógyszeripari vállalatként küldetésünknek tekintjük, hogy hétmilliárd ember számára nyújtsunk hozzáférést magas minőségű gyógyszerekhez.

A Mylan jelenleg több mint 650 főt foglalkoztat Magyarországon 3 részlegénél. A gyógyszercsomagolás mellett a Mylan európai minőségügyi tesztelő és felszabadító központjaként működő komáromi gyárban több mint 440 munkavállaló dolgozik.

A Meghatalmazott személy feladatainak ellátása az OGYÉI 39/2004 (IV. 26.) ESzCsM rendelete, a cGMP Annex 16 és a vonatkozó 2001/83/EC, 2003/94/EC számú EU direktívák értelmében. Biztosítja, hogy a GMP irányelvek a szervezetben betartásra kerülnek.

Feladatok:

  • Felülvizsgálja és jóváhagyja a bérmunka, technikai és minőségügyi szerződéseket.
  • Jóváhagyja a GMP-szempontból releváns beszállítókat, részt vesz beszállítói auditokban.
  • Elvégzi a késztermék bizonylatolását, melyek EU/EGT piacokra felszabadításra kerülnek.
  • Meggyőződik róla, hogy a gyógyszeripari termékek és alapanyagok szállítása az előírások szerinti körülmények között történik.
  • Biztosítja, hogy a kiindulási anyagok megfelelnek a regisztrált követelményeknek és felszabadíthatók. A késztermék felszabadítása előtt megbizonyosodik róla, hogy a mintavételezés és -ellenőrzés megtörtént.
  • Biztosítja a sarzs dokumentáció előírások szerinti felülvizsgálatát és a soron következő kiszállítást, a felszabadítási dokumentációval együtt.
  • Biztosítja, hogy minden eltérés, nem megfelelőség kivizsgálásra kerüljön, és arról jelentés készüljön.
  • Biztosítja, hogy a csomagolás kvalifikált gépeken és validált folyamatokkal történik.
  • Biztosítja, hogy kvalifikálási és a validálási dokumentumok megfelelnek a GMP irányelveinek.
  • Megbizonyosodik róla, hogy az elvi gyártási, csomagolási és tesztelési folyamatok validálása megtörtént.
  • Átvizsgálja az eltéréseket és a tervezett módosításokat a csomagolásban vagy a minőségellenőrzésen, hogy biztosítsa, a felelős személyek engedélyezték a változásokat a minőségbiztosítási rendszer előírásai alapján.
  • Biztosítja, hogy a kvalifikációs és validálási dokumentáció készítésének, ellenőrzésének és jóváhagyásának folyamata kontrollált legyen.
  • Biztosítja a sarzslapok, a gyógyszerminták, a data logger adatok, és minden olyan adat előírások szerinti megfelelőségét, mely alapján igazolja, hogy a gyártási tétel megfelel a regisztrált követelményeknek és alkalmas a felszabadításra.
  • Felszabadítja a készterméket a vonatkozó SOP utasításai szerint.
  • Ellenőrzi és dönt (jóváhagyja) azokról az esemény jelentésekről és kockázat elemzésekről és a szükséges korrekciós intézkedésekről, amelyek piacra felszabadított terméket érintenek.
  • Felügyeli és ellenőrzi a vevői és beszállítói reklamációk kezelésének folyamatát. Dönt a reklamációk elbírálásáról.
  • Intézi a termékek és sarzsok piacról történő visszavonását illetve kivonását.
  • Ellenőrzi és jóváhagyja a termék minőségügyi felülvizsgálata (PQR) jelentést.
  • Részt vesz a hatósági inspekciókban, belső ellenőrzésekben és önellenőrzésekben. Ellenőrzi és jóváhagyja a jegyzőkönyveket.

Elvárások:

  • Egyetemi diploma (gyógyszerészet, vegyészet vagy biológia).
  • A GMP elvek és GMP inspekciók folyamatának alapos ismerete.
  • Felhasználói szintű számítástechnikai (MS Office) ismeretek.
  • Legalább 7 éves gyógyszeripari munkatapasztalat. Gyógyszeripari csomagolóüzemben szerzett tapasztalat előnyt jelen.
  • Erős középfokú angol nyelvtudás szóban és írásban egyaránt.
  • Pontosság, alaposság, részletek iránti figyelem.
  • Döntéshozó és problémamegoldó képesség.
  • Csapatmunka és együttműködési képesség.
Megosztom
Elküldöm mailbe

Munkáltató

MYLAN

Teljes név:

Mylan Hungary Kft.

Székhely:

Mylan utca 1. Komárom

Fő tevékenység:

Gyógyszerek gyártása

Kapcsolattartó:

recruitment@mylanpharma.hu